קורס פרמקלצ'ר בתל-אביב

2017-2018

icon

על הקורס בקצרה

קורס הפרמקלצ'ר בתל באביב בהנחיית ברק בן חנן  מתקיים אחת לכמה חודשים, תאריך חדש יפורסם בקרוב.

הקורס מתקיים בשכונת מעוז אביב ובמרכז האקולוגי העירוני עץבעיר. הקורס כולל גם סיורים והתנסויות במרחבים ופרוייקטים חברתיים, קהילתיים ואקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן והמרכז.

רוצים כבר להירשם ולהבטיח את מקומכם?
מלאו את הטופס כאן והעבירו המקדמה בהתאם להנחיות בראש הטופס.

מה זה פרמקלצ'ר בכמה מילים
הקורס מלמד תפישת תכנון ועיצוב, נותן כלים פרקטיים לחיי היום יום, מאפשר התנסות, ומפגיש את התלמידים עם דוגמאות מעוררות השראה לאפשרות לחיות חיים טובים ומיטיבים לנו, לחברה ולסביבה בסביבה העירונית ובכלל. הקורס מקנה יסודות בתכנון ועיצוב מערכות מקיימות במעגלי החיים השונים – בבית, בגינה, בעבודה ובשכונה.

הקורס הפעם הוא קורס משובח ומיוחד
הקורס עומד בתו תקן קהילת 'בידיים', ומתקיים בשיתוף פעולה של שני מיזמים בולטים שעובדים על פי עקרונות הפרמקלצ'ר בחיים ובפרנסה: הגנרטור לצמיחה מקומית, עץבעיר .
הקורס בנוי ממספר יחידות לימוד (מודולים) העומדות בפני עצמן ןמאפשרות העמקה במעגלים השונים של גישת הפרמקלצ'ר:

  • יחידת "לעשות חיים בבית" בהובלה של תמי צרי ואנשי/נשות עץבעיר
  • יחידת "לעשות חיים בחצר ובשכונה" – המתמקדת בכלים פרקטים להפריח את הבית הגינה והשכונה מבחינה פיזית.
  • יחידת סטודיו – העמקה בתהליך וכלי התכנון ועבודה על פרויקטים אישיים / צוותיים.
  • בונוס- קורס אונליין ייחודי המעמיק בעקרונות תכנון פרמקלצ'ר – בהנחיית אסף צ'רטקוף (אתר בידיים/ הסדנה הקהילתית לקיימות)
מתעניינים בקורס אבל מתאים יום אחר בשבוע או פריסה אחרת של הלימודים? אנא עדכנו אותנו ונשתדל להתאים את הקורס הבא אליכם.

יש דרכים שונות להשתתף בקורס

  • השתתפות בקורס המלא
  • ניתן להשתתף ביחידות לימוד בודדות- לעשות חיים בבית, לעשות חיים בחצר ובשכונה.
  • ביחידת סטודיו תכנון וקורס עקרונות תכנון אונליין ניתן להשתתף רק למי שמשתתף בצורה מלאה בקורס או בעל ניסיון קודם בתכני הקורס האחרים ומגיע כדי להשלים הסמכה.
  • למי שמעוניין רק לטעום מהקורס או בעל ניסיון/ למד חלק מהתכנים במסגרות אחרות ורוצה להשלים רק חלק מתכני הקורס ולהגיע להסמכה – ניתן להשתתף במפגשים בודדים בהרשמה מראש ובתשלום בהתאם לכמות המפגשים. אנא ציינו זאת בטופס הרישום ותאמו מולנו באיזה מפגשים תרצו להשתתף.
  • ניתן להשתתף גם כ'צופה חופשי'- לשלוח לנו מייל ונצרף אתכם לרשימת התפוצה של הקורס- תקבלו את כל המיילים שמקבלים התלמידים כולל חומרי האונליין בעקבות כל מפגש.
  • משתתפי הקורס יכולים להצטרף גם במקביל לתוכנית הדיפלומה , תוכנית וקהילת למידה להמשך התפתחות בפרמקלצ'ר. מתעניינים? לחצו כאן לסדנת מבוא אונליין חינמית

 

icon

פרטים על הקורס

מה?
לחצו כאן לצפיה בסילבוס המלא.

בקורס נלמד לעצב ולתכנן את הבית והחצר, לטפח את הבית והגוף בלי ללכת לסופרמרקט, ניחשף לצרכנות וכלכלה אקולוגית, נתנסה בגידול ירקות וטיפול בעצים, נכיר עסקים חברתיים וגינות קהילתיות, ועוד. בנוסף לכך, נלמד לזהות דפוסים ותבניות בטבע שהופכים אותו לכה יפה, יעיל ושופע ולהשתמש בעקרונות אלו ליישומם בחיים, בעיר ובכלל.

הקורס עוזר למשתתפים לחשוב על הזדמנויות פרנסה חדשות ותומך בשינוי אורחות חיים לאקולוגיים, קהילתיים, פשוטים, מהנים ובריאים יותר, כל אחד בהתאם לתחום בחייו שמעניין אותו.

במהלך הקורס יתקיימו מגוון סיורים ובהם נראה איך ניתן לגדל גינה ומזון על קירות, מעקות וגגות. כיצד ניתן לקדם את השכונות שלנו לעבר היותן מקיימות, נפגש עם עסקים חברתיים, יערות מאכל, גינות קהילתיות ומיזמים נוספים המשלבים סביבה, חברה וקהילה.

הקורס מקנה תעודת בוגר קורס (PDC (Permaculture Design Course מטעם הגנרטור לצמיחה מקומית וארגון הפרמקלצ'ר הישראלי

מי?
את הקורס מנחה ברק בן חנן.
בשיתוף פעולה עם תמי צרי וחברי עץבעיר.
אליהם יצטרפו מורים ומרצים מומחים נוספים יואב אגוזי, אלון אלירן, סער אוסטרייכר ונוספים.

 

איפה? שכונת מעוז אביב, הגינה הקהילתית של מעוז אביב בתל אביב,  עץבעיר בביאליק 25, מתנ"ס בית פרנקפורט, וסיורים במרחבים ופרוייקטים אקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן והמרכז.

מתי? הקורס מתקיים אחת לכמה חודשים, קורס אחד באמצע שבוע בבוקר, קורס בימי שישי וקורס לקראת הקיץ באמצע השבוע בשעות אחר הצהריים. ישנם גם קורסים קצרים יותר של מספר מפגשים בודדים, או מפגשים קצרים יותר.
אנו שוקלים פתיחת מסגרות למידה נוספות, בימים אחרים בשבוע ופריסה אחרת. אנא עדכנו אותנו מה מתאים לכם. נרכז הבקשות וננסה להתאים תוכנית לימוד מתאימה לקבוצה שתתגבש.

כמה? כ- 2900 ש"ח להשתתפות בקורס המלא, משתנה מעט בהתאם לקורס הספציפי אליו תרשמו.
מחיר נמוך ב-5% לכל חבר שמביא חבר הנרשם לקורס (אצלנו יש כפל הנחות! הבאתם 5 חברים קבלתם 25% הנחה!).
נוריד את המחיר ב-
5% לתושבי השכונה והשכונות הסמוכות – מעוז אביב, הדר יוסף, נאות אפקה, תל ברוך, צהלה, נווה שרת.
וגם, 5% פחות לחברי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי ו/ או חברי עץבעיר


ואם משתתפים בחלק?

ניתן להשתתף בחלקים מהקורס ולשלם:

1. 600 ש"ח עבור כל מודול לימוד (ראו פירוט מלא ובסילבוס) + 200 ש"ח דמי הרשמה
2. מספר מפגשים בודדים- 250 ש"ח עבור כל מפגש בודד + 200 ש"ח דמי הרשמה
3. הצטרפתם למפגש יחיד – תרמו בהתאם ליכולתכם!
4. צופים חופשיים- לא כרוך בתשלום. אם תחליטו נשמח שתתרמו בהתאם ליכולתכם, זה יעזור לנו להמשיך לפתח אופציה זו- צרו קשר עם ברק -barshoshan@gmail.com


icon

סרט מאת אביגיל רוביני, בוגרת קורס הפרמקלצ'ר שלנו

icon

אודות המנחים

ברק בן חנן – מנחה ומרכז את הקורס, תושב מעוז אביב, נשוי ואבא ל-3 ילדים, מקים 'דרך היער" ו'הגנרטור לצמיחה מקומית', פעיל בגינה הקהילתית של מעוז אביב ובפרוייקטים ירוקים קהילתיים בשכונה ובעיר. ממקימי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי. בוגר תואר ראשון בתוכנית המשולבת לפילוסופיה כלכלה ומדע המדינה (פכ"מ) באוניברסיטה העברית, בוגר תוכנית העמיתים של מרכז השל למנהיגות לקיימות ותוכנית האב ראלי ליזמות עסקית חברתית, בוגר ומנחה דיפלומה בפרמקלצ'ר. בעבר ניהל את שירות אסטרטגיית האינטרנט של חברת מטריקס וכיום עוסק ביזמות אקו-קהילתית-עירונית.

תמי צרי-  בשמלה אדומה ושתי צמות, כבר 25 שנים, תמי שואלת "למה?", מתבוננת בכל פרט בסביבה הקרובה שלה, שואלת למה, חוקרת בודקת ומשנה את המבקש שינוי, כדי ליצור חיים טובים לכולנו לאורך זמן — בהרגלים האישיים, בבית, בשכונה, בקהילה. עץבעיר ודירת ההדגמה האקולוגית שבמרכזו, הם מפעל חיים מתהווה, שמתוכם תמי יוצרת, חוקרת, מדייקת, כותבת ומלמדת.

הצטרפו לקורס הפרמקלצ'ר בתל אביב

תכנון ועיצוב סביבת מחיה, קהילה ופרנסה טובים ומיטיבים בעיר

icon

אנחנו גם פה

052-3216068 | barshoshan@gmail.com | אתר | פייסבוק