קורס פרמקלצ'ר בתל-אביב

טרם נקבע תאריך קרוב

icon

אודות הקורס

קורס פרמקלצ'ר (PDC-Permaculture Design Course) הוא קורס הסמכה המוכר על ידי 'פרמקלצ'ר ישראל' לתכנון אקולוגי ירוק וליישום בפועל של פתרונות סביבתיים וקהילתיים באופן מקומי ופשוט. זהו קורס מבוא ממנו התלמידים יוצאים להעמקה בתחומי העניין שלהם.

הקורס  מכשיר ומלמד את תלמידיו: 

  • לתכנן ולעצב את ביתם וסביבת מגוריהם באופן אקולוגי, ירוק, בריא ושופע יותר.
  • ידע בתחומי הקיימות והאקולוגיה ותחומי דעת משיקים
  • להקים ולגדל גינות ויערות מאכל, לגדל ירקות ופירות במרפסת על הקיר ואדניות.
  •  ליזום ולהוביל פרויקטים קהילתיים, חברתיים ועסקיים.
  • כלים פרקטיים לשיפור אורחות חיינו לעבר חיים פשוטים, קהילתיים, רגועים, ובריאים יותר בעיר ובכפר. 
  • הקורס מתקיים בחוץ, בין גינות, פארקים, רחובות, ובתים, תוך מגע ישיר עם חומרי הקורס. אנו מתארחים במיזמים, ויוצרים מפגש ישיר עם האנשים המרתקים שהקימו ומובילים אותם.
  • הקורס כולל הרבה מאד התנסות פרקטית בידיים כדי שתוכלו כבר מהשעור הראשון להתחיל ליישם את שאתם לומדים.
icon

פרטים על הקורס

מתי ואיפה?
טרם נקבע מועד חדש. הקורס מתקיים אחת לשבוע- 20 מפגשים, ניתן גם להשתתף במפגשים בודדים או בחלקים ממנו. 

הגישה שלנו ללימוד היא 'לימוד בחוץ'- בסביבה הטבעית ובסביבות המחיה שלנו בעיר ובכפר, בבתי המתלמדים, במקום בו המיזמים והאנשים אתם אנו נפגשים פועלים.

קורס נוכחי זה מתקיים בתל אביב, עיקרו בשכונת מעוז אביב – משכונה קיימת למקיימת, בפארק הקהילתי השכונתי, בגינה הקהילתית היפה שלה ופרויקטים נוספים בשכונה וסביבתה. הקורס  כולל סיורים, התנסויות ומפגש עם א/נשים במרחבים ופרוייקטים חברתיים, קהילתיים, עסקיים ואקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן והמרכז.

אנו מאמינים כי למידה יישומית, במקומות בהם ניתן לחוש ולחוות את תכני הקורס, היא הדרך המתאימה ביותר ללימוד בכלל וללימודי פרמקלצ'ר בפרט. 

איך?
הקורס העירוני שלנו מיישם ומדגים כיצד ניתן לתכנן ולחיות חיים טובים, שופעים, פשוטים, אקולוגיים יותר בעיר ובכפר תוך שימת דגש על הרלוונטיות לחיי היום יום של רובנו. לא רק בקהילות אקולוגיות מבודדות אלא גם בדירות, עם עבודות רגילות, משפחות, שותפים, שכ"ד עם מבוגרים וילדים, ביחד עם עוד אנשים, היכן שרובנו חיים ופועלים. כל שאנו צריכים נמצא כבר עכשיו ממש לידנו אם נשכיל להתבונן ולשתף פעולה עם הטבע והאנשים אתם אנו חיים. יש המתאים להם להקים חוות בודדים, או קהילה רחוקה- זה נהדר ואנו ממליצים על כך עבור מי שזה רלוונטי עבורו, לאחרים המהווים רוב גדול אנו מזמינים לגלות שניתן ורצוי לעשות זאת ממש כאן בפתח הבית.

הגישה שלנו לפרמקלצ'ר משלבת מתודלוגיות ותפיסות מהמתקדמות בעולם בתחום התכנון, היזמות, החדשנות, החינוך  וגישות מתחומי האקטיביזם, כגון- חלימת דרקון, סוציוקרטיה, טרנזישן, פוקוסינג, תאוריה U ואומנות ההנחיה. 

סילבוס לדוגמא– תכני הקורס עשויים להשתנות מעט בהתאם לאופי המשתתפים בקורס, עונות השנה וההזדמנויות שסביבתנו מזמנת לנו

icon

ומה התלמידים שלנו אומרים...

icon

אודות מנחה הקורס

ברק בן חנן – נשוי ואבא ל-3 , גר במעוז אביב בתל אביב ומשחק בה עם חבריי בשלל פרוייקטים מגניבים קהילתיים וסביבתיים כדי לללמוד ולהפוך אותה לדגם לשכונה מקיימת. ב-18 שנה האחרונות אני  לומד, מפתח ומיישם גישות חדשות לתכנון והנחיית תהליכים אישיים וקבוצתיים, בעשור האחרון בתחומי הקיימות,  פרמקלצ'ר, ופרוייקטים מרובי משתתפים.
אני הכי אוהב לראות איך אנשים שאני עובד אתם מזהים בעצמם את מה שצומח ומתחילים להביא זאת לידי ביטוי בעולם שלהם. מבחינתי קיימות רלוונטית לכל אדם ולא רק למחבקי עצים ולכן אני מלמד בקורסים שלי כיצד לחבר זאת לחיים רגילים בעיר, עם משפחה עם מקצועות הרגילים.
אני חבר ועד מנהל 'חיים וסביבה'-ארגון הגג של התנועה הסביבתית, ממקימי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי ובצוות האב של טרנזישן ישראל, בוגר תוכנית העמיתים של מרכז השל למנהיגות לקיימות, תוכנית האב ראלי ליזמות עסקית חברתית.

icon

טעימה מתכני הקורס - מאת אביגיל רוביני בוגרת קורס הפרמקלצ'ר שלנו

הצטרפו לקורס הפרמקלצ'ר בתל אביב

תכנון ועיצוב סביבת מחיה, קהילה ופרנסה טובים ומיטיבים בעיר

icon

אנחנו גם פה

052-3216068 | barshoshan@gmail.com | אתר | פייסבוק