קורס פרמקלצ'ר בתל-אביב

אוקטובר 2018

icon

אודות הקורס

קורס פרמקלצ'ר (PDC-Permaculture Design Course) הוא קורס הסמכה מקצועי בינלאומי לתכנון אקולוגי ירוק וליישום בפועל של פתרונות סביבתיים וקהילתיים באופן מקומי ופשוט.

הקורס מכשיר ומלמד את תלמידיו: 

  • לתכנן ולעצב את ביתם וסביבת מגוריהם באופן אקולוגי, ירוק, בריא ושופע יותר.
  • להקים ולגדל גינות ויערות מאכל, לגדל ירקות ופירות במרפסת על הקיר ואדניות.
  •  ליזום ולהוביל פרויקטים קהילתיים, חברתיים ועסקיים.
  • כלים פרקטיים לשיפור אורחות חיינו לעבר חיים פשוטים, קהילתיים, רגועים, ובריאים יותר בעיר ובכפר. 
  • הקורס מתקיים בחוץ, בין גינות, פארקים, רחובות, ובתים, תוך מגע ישיר עם חומרי הקורס. אנו מתארחים במיזמים, ויוצרים מפגש ישיר עם האנשים המרתקים שהקימו ומובילים אותם.
  • הקורס כולל הרבה מאד התנסות פרקטית בידיים כדי שתוכלו כבר מהשעור הראשון להתחיל ליישם את שאתם לומדים.
icon

פרטים על הקורס

מתי ואיפה?
הקורס  יחל ב-11 באוקטובר 2018 ויתקיים אחת לשבוע בימי חמישי בבוקר עד תחילת מרץ- 20 מפגשים, ניתן גם להשתתף במפגשים בודדים או בחלקים ממנו. 

עיקר הקורס מתקיים בתל אביב, בשכונת מעוז אביב – משכונה קיימת למקיימת ובגינה הקהילתית היפה שלה. הקורס  כולל סיורים, התנסויות ומפגש עם א/נשים במרחבים ופרוייקטים חברתיים, קהילתיים, עסקיים ואקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן והמרכז.

אנו מאמינים כי למידה יישומית, במקומות בהם ניתן לחוש ולחוות את תכני הקורס, היא הדרך המתאימה ביותר ללימודי פרמקלצ'ר. הטבע סביבנו הוא בית-הספר הטוב ביותר להעברת התכנים והעקרונות, לכן הלמידה בעיקרה מתקיימת בחוץ. 

איך?
הקורס העירוני שלנו מיישם ומדגים כיצד ניתן לתכנן ולחיות חיים אקולוגיים יותר בעיר ובכפר תוך שימת דגש על הרלוונטיות לחיי היום יום של רובנו. לא רק בקהילות אקולוגיות מבודדות אלא גם בדירות, עם עבודות רגילות, משפחות, שותפים, עם מבוגרים וילדים, ביחד עם עוד אנשים, היכן שרובנו חיים ופועלים.

הגישה שלנו לפרמקלצ'ר משלבת מתודלוגיות ותפיסות מהמתקדמות בעולם בתחום התכנון, היזמות, החדשנות, החינוך  וגישות מתחומי האקטיביזם, כגון- חלימת דרקון, סוציוקרטיה, טרנזישן, פוקוסינג, תאוריה U ואומנות ההנחיה. 

icon

ומה התלמידים שלנו אומרים...

icon

אודות מנחה הקורס

ברק בן חנן – נשוי ואבא ל-3 , גר במעוז אביב בתל אביב ומשחק בה עם חבריי בשלל פרוייקטים מגניבים קהילתיים וסביבתיים כדי לללמוד ולהפוך אותה לדגם לשכונה מקיימת. ב-18 שנה האחרונות אני  לומד, מפתח ומיישם גישות חדשות לתכנון והנחיית תהליכים אישיים וקבוצתיים, בעשור האחרון בתחומי הקיימות,  פרמקלצ'ר, ופרוייקטים מרובי משתתפים.
אני הכי אוהב לראות איך אנשים שאני עובד אתם מזהים בעצמם את מה שצומח ומתחילים להביא זאת לידי ביטוי בעולם שלהם. מבחינתי קיימות רלוונטית לכל אדם ולא רק למחבקי עצים ולכן אני מלמד בקורסים שלי כיצד לחבר זאת לחיים רגילים בעיר, עם משפחה עם מקצועות הרגילים.
אני חבר ועד מנהל 'חיים וסביבה'-ארגון הגג של התנועה הסביבתית, ממקימי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי ובצוות האב של טרנזישן ישראל, בוגר תוכנית העמיתים של מרכז השל למנהיגות לקיימות, תוכנית האב ראלי ליזמות עסקית חברתית.

icon

טעימה מתכני הקורס - מאת אביגיל רוביני בוגרת קורס הפרמקלצ'ר שלנו

הצטרפו לקורס הפרמקלצ'ר בתל אביב

תכנון ועיצוב סביבת מחיה, קהילה ופרנסה טובים ומיטיבים בעיר

icon

אנחנו גם פה

052-3216068 | barshoshan@gmail.com | אתר | פייסבוק