קורס פרמקלצ'ר בתל-אביב

אוקטובר 2018

icon

על הקורס בקצרה

קורס הפרמקלצ'ר בתל באביב בהנחיית ברק בן חנן  יפתח אחרי החגים באוקטובר 2018.

הקורס מתקיים בשכונת מעוז אביב – משכונה קיימת למקיימת. הקורס כולל גם סיורים והתנסויות במרחבים ופרוייקטים חברתיים, קהילתיים ואקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן והמרכז.

רוצים כבר להירשם ולהבטיח את מקומכם?
מלאו את הטופס כאן ועדכנו אותנו לגבי היום המועדף עליכם לקיום הקורס. אנו נשקול את כלל הבקשות על מנת לענות ככל הניתן על צרככם. 

מה זה פרמקלצ'ר בכמה מילים
הקורס מלמד תפישת תכנון ועיצוב בר קיימא, נותן כלים פרקטיים לחיים אקולוגיים יותר,  מאפשר התנסות מעשית, ומפגיש את התלמידים עם דוגמאות מעוררות השראה לאפשרות לחיות חיים טובים ומיטיבים לנו, לחברה ולסביבה בסביבה העירונית ובכלל. הקורס מקנה יסודות בתכנון עיצוב ויצירה של מערכות מקיימות במעגלי החיים השונים – בבית, בגינה, בעבודה ובשכונה. הקורס גם נותן השראה ותומך בפיתוח הביטוי האישי שלנו בעולם- אם בעבודה הקיימת, כוון מקצועי חדש, בשעות הפנאי או לשם פרנסה.

הקורס הפעם הוא קורס משובח ומיוחד
הקורס עומד בתו תקן קהילת 'בידיים', ומתקיים בשיתוף פעולה של מיזמים בולטים שעובדים על פי עקרונות הפרמקלצ'ר בחיים ובפרנסה.
הקורס בנוי ממספר יחידות לימוד (מודולים) העומדות בפני עצמן ומאפשרות העמקה במעגלים השונים של גישת הפרמקלצ'ר:

 • יחידת "לעשות חיים בבית" – עיצוב הבית, תזונה, בריאות הגוף והבית ועוד- התמקדות באורחות החיים האישיים שלנו, ובעיצוב המקום בו אנו חיים.
 • יחידת "לעשות חיים מחוץ לבית ובעבודה " – המתמקדת בכלים פרקטים להפריח את  השכונה העיר או הישוב בו אתם גרים מבחינה פיזית וקהילתית ותמיכה במציאת כוונים חדשים לפרנסה במקום העבודה הקיים או לעבר עבודה חדשה.
 • יחידת סטודיו – העמקה בתהליך וכלי התכנון ועבודה על פרויקטים אישיים / צוותיים.
 • סיורים ומפגשים עם פרוייקטים ואנשי מקצוע מובילים ברחבי הארץ.
 • בונוס- קורס אונליין ייחודי המעמיק בעקרונות תכנון פרמקלצ'ר – בהנחיית אסף צ'רטקוף (אתר בידיים/ הסדנה הקהילתית לקיימות)

יש דרכים שונות להשתתף בקורס

 • השתתפות בקורס המלא
 • ניתן להשתתף ביחידות לימוד בודדות- לעשות חיים בבית, לעשות חיים בחצר ובשכונה.
 • ביחידת סטודיו תכנון וקורס עקרונות תכנון אונליין ניתן להשתתף רק למי שמשתתף בצורה מלאה בקורס או בעל ניסיון קודם בתכני הקורס האחרים ומגיע כדי להשלים הסמכה.
 • למי שמעוניין רק לטעום מהקורס או בעל ניסיון/ למד חלק מהתכנים במסגרות אחרות ורוצה להשלים רק חלק מתכני הקורס ולהגיע להסמכה – ניתן להשתתף במפגשים בודדים בהרשמה מראש ובתשלום בהתאם לכמות המפגשים. אנא ציינו זאת בטופס הרישום ותאמו מולנו באיזה מפגשים תרצו להשתתף.
 • משתתפי הקורס יכולים להצטרף גם במקביל לתוכנית להובלת צמיחה אישית חברתית וסביבתית ודיפלומה בפרמקלצ'ר, תוכנית/ הנחיה אישית וקהילת למידה להמשך התפתחות לעבר חיים ופרנסה מקיימים.
  מתעניינים?
  קראו עוד על התוכנית והביאו עניין כאן>

   

icon

פרטים על הקורס

מה?
לחצו כאן לצפיה בסילבוס המלא.

בקורס נלמד לעצב ולתכנן את הבית והחצר, לטפח את הבית והגוף בלי ללכת לסופרמרקט, ניחשף לצרכנות וכלכלה אקולוגית, נתנסה בגידול ירקות וטיפול בעצים, נכיר עסקים חברתיים וגינות קהילתיות, ועוד. בנוסף לכך, נלמד לזהות דפוסים ותבניות בטבע שהופכים אותו לכה יפה, יעיל ושופע ולהשתמש בעקרונות אלו ליישומם בחיים, בעיר ובכלל.

הקורס עוזר למשתתפים לחשוב על הזדמנויות פרנסה חדשות ותומך בשינוי אורחות חיים לאקולוגיים, קהילתיים, פשוטים, מהנים ובריאים יותר, כל אחד בהתאם לתחום בחייו שמעניין אותו.

במהלך הקורס יתקיימו מגוון סיורים ובהם נראה איך ניתן לגדל גינה ומזון על קירות, מעקות וגגות. כיצד ניתן לקדם את השכונות שלנו לעבר היותן מקיימות, נפגש עם עסקים חברתיים, יערות מאכל, גינות קהילתיות ומיזמים נוספים המשלבים סביבה, חברה וקהילה.

הקורס מקנה תעודת בוגר קורס (PDC (Permaculture Design Course מטעם הגנרטור לצמיחה מקומית וארגון הפרמקלצ'ר הישראלי

מי?
את הקורס מנחה ברק בן חנן.
בשיתוף פעולה עם מורים נוספים: תמי צרי וחברי עץבעיר, יואב אגוזי, אלון אלירן, אסף צ'רטקוף, יהונתן תפוחי, סער אוסטרייכר, קרן יעבץ ונוספים.  הרכב המורים האורחים עשוי להשתנות מקורס לקורס

איפה? תל אביב, גינה קהילתית מעוז אביב או מתחם אחר בעיר, וסיורים במרחבים ופרוייקטים אקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן והמרכז.

מתי? הקורס הקרוב יתחיל ב- 10 אוקטובר, לאחר החגים, ויתקיים בימי ד' בין השעות 09:30-14:30. במידה ואינכם יכולים ביום ד' אנא ציינו זאת בשיחתכם אתנו. במידה ולרבים יתאים יום אחר ניקח זאת בחשבון.
במידה והקורס לא יפתח במועדו מסיבה כלשהי, הוא יחל שבוע או שבועיים אחרי.

כמה? 2900 ש"ח להשתתפות בקורס המלא (מתוכם 400 ש"ח דמי הרשמה)

מחיר נמוך ב-10% לכל חבר שמביא חבר הנרשם לקורס, הבאתם 5 חברים קבלתם 50% הנחה!.
הנחה של –
5% לתושבי השכונה והשכונות הסמוכות – מעוז אביב, הדר יוסף, נאות אפקה, תל ברוך, צהלה, נווה שרת.
וגם, 5% הנחה לחברי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי ו/ או חברי עץבעיר


ואם משתתפים בחלק?

ניתן להשתתף בחלקים מהקורס ולשלם:

1. 600 ש"ח עבור כל מודול לימוד (ראו פירוט מלא ובסילבוס) + 200 ש"ח דמי הרשמה
2. מספר מפגשים בודדים- 250 ש"ח עבור כל מפגש בודד + 200 ש"ח דמי הרשמה
3. הצטרפתם למפגש יחיד – תרמו בהתאם ליכולתכם!
4. צופים חופשיים- לא כרוך בתשלום. אם תחליטו נשמח שתתרמו בהתאם ליכולתכם, זה יעזור לנו להמשיך לפתח אופציה זו- צרו קשר עם ברק -barshoshan@gmail.com

icon

סרט מאת אביגיל רוביני, בוגרת קורס הפרמקלצ'ר שלנו

icon

אודות המנחים

ברק בן חנן – מנחה הקורס, תושב מעוז אביב, נשוי ואבא ל-3 ילדים, מקים 'דרך היער" ו'הגנרטור לצמיחה מקומית', פועל ומוביל עם קבוצה של פעילים את 'מעוז אביב משכונה קיימת למקיימת'. ממקימי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי, חבר ועד מנהל 'חיים וסביבה'-ארגון הגג של התנועה הסביבתית, בוגר תואר ראשון בתוכנית המשולבת לפילוסופיה כלכלה ומדע המדינה (פכ"מ) באוניברסיטה העברית, בוגר תוכנית העמיתים של מרכז השל למנהיגות לקיימות ותוכנית האב ראלי ליזמות עסקית חברתית, בוגר ומנחה דיפלומה בפרמקלצ'ר, בוגר שלל הכשרות בנושאי קיימות והנחיה השתתפותית כגון דרגון דרימינג, אומנות ההנחיה, תאוריה U, טרנזישן ועוד . מתמחה בהנחית תהליכים  ופרויקטים השתתפותיים  מרובי משתתפים, בעבר ניהל את שירות אסטרטגיית האינטרנט של חברת מטריקס וכיום עוסק ביזמות אקו-קהילתית-עירונית.

הצטרפו לקורס הפרמקלצ'ר בתל אביב

תכנון ועיצוב סביבת מחיה, קהילה ופרנסה טובים ומיטיבים בעיר

icon

אנחנו גם פה

052-3216068 | barshoshan@gmail.com | אתר | פייסבוק