קבוצות צמיחה מקומיות -הצטרפות לרשת ולמאגר המידע

 • מוזמנים להצטרף (חינם ) למרכז הידע  של רשת קבוצות הצמיחה>
 • מוזמנות גם להירשם לקבוצת צמיחה פעילה או ליזום אחת חדשה>
  החברים ברשת, ארגונים ואנשים הפועלים עצמאית, בהאבים, קבוצות צמיחה
  פועלים  לקידום קיימות אישית, חברתית, כלכלית או סביבתית.
  קבוצת צמיחה
  זו קבוצה של כ-6-15 אנשים הנפגשים כדי לתמוך בתהליך של חברי הקבוצה כדי:
  ללמוד נושא משותף, לקדם פרויקט, או לקדם מדיניות משותפת- כלכלה מקומית, צדק חברתי, דיור בר השגה, אופנה בת קיימא, 
  הקמת בית ספר, גינה קהילתית, עסק חברתי, עמותה, או שינוי חקיקה ומדיניות כדי למנף פתרונות ברי קיימא, חלוקה הוגנת של משאבים, קידום אוכלוסיות מוחלשות, יצירה תרבותית, חינוך ועוד.
  הקבוצות הן על פי רוב מקומיות- חברי הקבוצה קרובים גאוגרפית (שכונה, אזור בעיר, ישוב), לעתים מהוות מסגרות המשך למשתתפים בקורסים וסדנאות של ארגונים ומורים ברשת ולעתים הקרבה היא על בסיס הנושא או העניין והמפגש מתבצע באופן וירטואלי באינטרנט או טלפונית.

  זה קל, זה כיף ומעשיר מאד את החיים של חברי הקבוצות ויוצר השפעה חיובית מאד על החברה, הסביבה, החינוך, הכלכלה, האומנות- כלל התרבות המקומית שחברי הקבוצות פועלים כדי להצמיח ולשנות לחיוב.


  אנו כאן לתת ידע, השראה ולתמוך בכם בתהליך.
  נשמח לשיתופי פעולה עם ארגונים, מורים ובעלי מקצוע בתחומי הקיימות השונים- חברתי, סביבתית, כלכלי ואישי. כאלו שכבר פועלים מול קבוצות מקומיות וכאלה שמעוניינים להוסיף זאת לארגז הכלים שלהם, כדי שיחד ניצור, נתמוך, נמנף ונחוש את הרשת הרחבה של הפועלים לשינוי חיובי.

  מוזמנים ליצור קשר עם ברק בן חנן- 05203216068 או במייל barshoshan@gmail.com

המאגר מהווה פלטפורמה וכלי עזר ללמידה ועשייה משותפת לקהילות הלמידה והעשייה המקומיות ברחבי הארץ. הקהילות פועלות דרך הארגונים השונים, המורים, מנחים, ואנשי המקצוע השונים ברשת, או פועלות באופן עצמאי מתוך יוזמה מקומית ללא הנחיה של גוף כזה או אחר. הקבוצות כוללות גם משתתפי קורסים, סדנאות, תכניות ופרויקטים שונים המקדמים קיימות חברתית, סביבתית, כלכלית ואישית.

מדי פעם נשלח לרשימת התפוצה של הקהילה חומרי עזר, השראה והזדמנויות למידה, עשייה ושתוף פעולה שונות.

הפלטפורמה בצעדיה הראשונים, זה רק פרוטוטייפ ראשוני.
הקמנו אותה כדי לרכז עבורכם את כל המידע במקום אחד, לא במקום מאגרים ופלטפורמות אחרות אלא כשער כניסה המעצים אותם.

הוא גם מאפשר לנו להיות במגע עם השטח ולהבין מה הכי חשוב לכם בפיתוח של המאגר והפלטפורמה הטכנולוגית והקהילתית, ואיפה להשקיע את האנרגיה. אנו מקווים להשתפר עם הזמן, אם יש הערות או הצעות לשיפור או שאתם או הארגון שלכם מעוניינים לקחת חלק פעיל ביצירה של המאגר או רשת קבוצות הצמיחה- שלחו מייל לברק, מרכז הרשת, בנושא- barshoshan@gmail.com או הרימו טלפון- 052-3216068.

המאגר החל כמרכז ידע של הקורסים השונים של הגנרטור לצמיחה מקומית בהנחיית ברק בן חנן, אך הוא ממשיך להתפתח כפלטפורמה פתוחה שכל המצטרפים אליה- ארגונים, מורים ואנשים פרטיים יכולים להמשיך לפתח אותה יחד ולהשפיע איך היא תראה.
בחזון יחברו לרשת יתרמו וייתרמו, כלל העוסקים כבר בקידום קיימות בישראל- אנשים 'חברתיים', 'סביבתיים', 'כלכליים', כאלו שפועלים באופן מקומי וכאלו שמשפיעים על המדיניות הכוללת, אנשי אומנות, עשיה, חינוך, ועוד.
עמותות, ארגונים, בתי ספר, גינות קהילתיות, יערות מאכל, עסקים חברתיים, שכונות מקיימות ועוד.

מעבר למידע זו אחת מכמה הזדמנויות להרגיש ולהיות חלק מהרשת הגדולה המתהווה ומתחברת בארץ ובעולם לשינוי הדרוש ולהצמחה ומינוף של הפתרונות והמיזמים שכבר קיימים.

כל אדם, מורה, מנחה או ארגון שמצטרף יכול להשפיע איך זה יראה ויפעל. ההחלטות מתקבלות בדיאלוג פתוח.
נא לשמור על זכויות היוצרים של התורמים תכנים כאלה ואחרים במאגר. לא בטוחים, צרו עמנו קשר וננחה אתכם.

במרכז הידע תמצאו שלל הדרכות, סרטונים, וחומרים שיעזרו לכם להצמיח את העיר, השכונה, הבית, קהילה, בית הספר או הארגון שלכם. איך לתכנן ולהוביל פרויקטים מקיימים, גידול ירקות ויערות, תזונה, ניקיון נקי, כלכלה מקומית, קיימות אישית, יזמות ועוד .
המאגר הנוכחי מוביל למאגר ראשוני המשמש כפרוטוטייפ למאגר מתקדם יותר שיהיה בעתיד.  אנו עובדים בימים אלה על לימוד צרכי כלל הרשת והקבוצות השונות ולאור כך שדרוג המאגר כך שיכלול את החומרים העדכניים ביותר הזמינים לנו, שיעזרו לכם לעשות את הצעד החיובי הבא הרלוונטי לכם

רוצים ליצור קבוצה או להצטרף לקבוצה קיימת ברחבי הארץ.
הכנסו למאגר הקבוצות וראו האם יש כבר האב או קבוצה המתאימה לכם או לחילופין תפתחו האב או קבוצה חדשה.
ניתן גם להצטרף לקבוצת צמיחה מונחית- דיפלומה בהנחיית ברק בן חנן 

קבוצות צמיחה סביב תחומי למידה ועשייה מסויימים, יזמים חברתיים, יזמים ומובילים מקומיים, רכזי גינות קהילתיות ויערות מאכל קהילתיים, מובילי פרוייקטים חברתיים, סביבתיים, קהילתיים נוספים המקדמים קיימות במובן הרחב, בוגרי תוכניות להובלת שינוי חיובי במסגרות למידה שונות, תלמידים המסיימים קורס פרמקלצ'ר, ומשתתפי תכנית הדיפלומה  הקבוצתית נדרשים מעת לעת לייעוץ מקצועי בהתאם לפרויקטים ולאתגרים הספציפיים שלהם, ולעתים למפגשי ליווי אישיים או קבוצתיים לתהליך עצמו.
ראו רשימת המנחים והיועצים שישמחו לעזור לקחת את היוזמה או תחום הלמידה שלכם לרמה הבאה.

מוזמנים להכנס לסדנת האונליין החינמית הזוהסדנה מיועדת לכל מי ששינוי וצמיחה של אדם חברה וסביבה קרובים ללבו ותוהה איך לעשות את הצעד הבא בהתאם לתחום העניין שלו. זו סדנת אונליין עצמאית קצרה שתאפשר לכם לתכנן טוב יותר את תהליך הצמיחה שלכם ושל הקהילה והמקום הפיזי בו אתם פועלים. מתוך כך לבחור בדרך הנכונה לעשות זאת, ובמסגרת התומכת המתאימה לכם.

צור קשר

עקוב אחרינו בפייסבוק